Strona Główna    Aktualności    Zobacz    Media o nas    Filmy    Do pobrania    Artykuły    Linki    Forum    Dojazd    Kontakt
  Menu
  Projekty

Kącik Przedsiębiorcy  Akcje pomocy  Partnerzy

Uniwersytet Rolniczy
w Krakowie

Wyższa Szkoła
Turystyki i Ekologii
w Suchej Beskidzkiej

Małopolska do celu.eu

Poczet Krakowskiej
Chorągwi Husarskiej

Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Czernichowie

Serwis mojestypendium.pl
  Witamy
Serdecznie witamy na naszej stronie
Jesteśmy najstarszą szkołą rolniczą w Polsce
  Szkoły zaoczne

Nauka na wszystkich kierunkach zaocznych w ZSRCKU w Czernichowie jest bezpłatna

Informacje dla słuchaczy szkół zaocznych
Plany zajęć

Plan zajęć dla klasy 2 SPA obowiązujący w semestrze jesiennym 2016/2017.

Plan zajęć dla klasy 2 SPW obowiązujący w semestrze jesiennym 2016/2017. Proszę zwrócić uwagę, że 26-27 listopada macie Państwo dodatkowy zjazd za 17-18 września br. (zjazd, który został odwołany).

Plan dodatkowego zjazdu dla 2 klasy opiekuna osoby starszej, 1 klasy opiekuna medycznego i 1 klasy florysty na 29 i 30 października 2016r.

Szanowni Państwo
Gdyby z przyczyn losowych nastąpiły w planach jakieś zmiany, to będą naniesione w kolorze czerwonym.

Wicedyrektor ZSRCKU w Czernichowie
Barbara Kajda


  Olimpiadda cyfrowa
Ogłoszenia i informacje bieżąceOgólnopolska Olimpiadda cyfrowa to konkurs interdyscyplinarny, zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, sprawdzający kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny do 8 listopada 2016 r.
  Uczestniczymy w Programie GIODO „Twoje dane – twoja sprawa”
Ogłoszenia i informacje bieżąceZespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest jedną z dwustu szkół w Polsce uczestniczących w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”. ...więcej.
GIODO
  Klip z Hubertusa
Ogłoszenia i informacje bieżące
  Cztery wizyty Francuzów w Czernichowie
Ogłoszenia i informacje bieżąceW ramach wzajemnego poznawania kultur uczniowie szkół: polskiej (ZSRCKU) i francuskich z różnych rejonów Francji spotkali się podczas czterech wizyt w Czernichowie.
Podłożem tych wizyt było m. in. poznanie funkcjonowania naszej szkoły i przyszkolnego gospodarstwa (zwłaszcza form kształcenia zawodowego). Przy tej okazji warto zauważyć, że etymologiczne znaczenie słowa „kultura” (z j. łacińskiego – colere – uprawiać, dbać, pielęgnować) wywodzące się z dziedziny rolnictwa zbiega się z faktycznymi motywacjami do wspólnych spotkań młodzieży z obu krajów. Francuzi bowiem byli zainteresowani zarówno kulturą polską (obyczajami, kulinariami, zabytkami) jak i praktycznymi aspektami kształcenia w technikum weterynarii i technikum hodowli koni – poniekąd związanych z rolnictwem. ...więcej.

  Dzień Pierwszaka
InternatDnia 18 października 2016 roku odbyła się impreza internatowa dedykowana pierwszoklasistom. Tegoroczny Dzień Pierwszaka zatytułowano INTERNATOWE BAJKI, ROZDZIAŁ – zaczynamy naszą opowieść, bo w internacie jest po prostu jak w bajce, choć, jak wiemy, są różne bajki. ...więcej.
  Floryści z ZSRCKU na Facebooku
Ogłoszenia i informacje bieżąceZdobądź nowy zawód w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie. Od września 2016r. nowość w ofercie edukacyjnej - jednoroczna szkoła policealna kształcąca w zawodzie florysta.
Floryści z ZSRCKU w Czernichowie na Facebooku
  Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny pt. "Matematyka - Lubię to!"
Ogłoszenia i informacje bieżąceUczniowie zainteresowani udziałem w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym pt. "Matematyka - Lubię to!", proszeni są o przygotowanie pracy plastycznej zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie i przekazanie jej do 9 grudnia 2016 r. nauczycielowi matematyki uczącemu w danej klasie.
   I Czernichowskie Reminiscencje Kulturalne
Ogłoszenia i informacje bieżące

Dnia 18.10.2016r. w Świetlicy Internatu miała miejsce pierwsza z cyklu konferencji w ramach I Czernichowskich Reminiscencji Kulturalnych. Stanowią one odpowiedź na kwestie istotne dla całej Naszej szkolnej społeczności. Ideą tych spotkań jest przedstawienie aktualnej wiedzy, ale jednocześnie, a może przede wszystkim, wzmacnianie współpracy pomiędzy Uczniami, Nauczycielami, Rodzicami i specjalistami z zewnątrz.

Dzisiejsza konferencja poświęcona była kwestii odżywiania, która, jak się okazuje, może nastręczać wiele trudności, czy wątpliwości. Zaproszeni prelegenci poruszyli różne aspekty związane z zaspokajaniem jednej z podstawowych potrzeb, jaką jest głód. Dietetyk, Pani Elżbieta Dudzińska-Kieblesz, nakreśliła podstawowe błędy dietetyczne, podając jednocześnie praktyczne wskazówki, jak możemy się przed nimi ustrzec. Przyszły technolog żywności i żywienia człowieka, Pan Dariusz Łętowski, rozwiał wątpliwości związane z interpretacją oznaczeń „E” na produktach spożywczych, uzmysławiając zgromadzonym, że nie każdy dodatek do żywności jest sztuczny, czy też szkodliwy. Z kolei Uczennica Naszej Szkoły, Maja Kuntsman, wprowadziła uczestników konferencji w niezwykle trudną i złożoną problematykę zaburzeń odżywiania w odniesieniu do lansowanej przez niektóre środowiska swoistej mody na anoreksję.

Uzupełnieniem konferencji jest specjalna oferta Szkolnej Biblioteki, przygotowana przez Panią Renatę Woźniak, w postaci możliwości wypożyczenia książek poruszających kwestię odżywiania, a w szczególności zaburzeń z tym związanych.

Serdecznie zapraszamy na następną konferencję: 25.10.2016r. o godzinie 15.00 w Świetlicy Internatu – wstęp wolny. Tym razem spróbujemy niekonwencjonalnie przyjrzeć się… książkom, które mogą mieć moc leczenia, nauczania i zmieniania świata.


Komitet Organizacyjny CRK
Katarzyna Łach-Smółka
Renata Woźniak
  I miejsce w Małopolskich Jesiennych Biegach Przełajowych
Ogłoszenia i informacje bieżące

I miejsce w Małopolskich Jesiennych Biegach Przełajowych Szkół Rolniczych

W dniu 18.10.2016r. w ramach Małopolskich Jesiennych Biegów Przełajowych odbyły się biegi w 2 kategoriach wiekowych:

Dziewczęta kl. I-II dystans - 1500 m,
Chłopcy kl. I-II 2000 m,

Dziewczęta kl. III-IV - 1500 m,
Chłopcy kl. III-IV - 2000 m.

Pierwszy bieg jaki się odbył, to bieg łączony dziewcząt kategorii klas I-II oraz III-IV. Dziewczyny miały do przebiegnięcia 1500 m. W kategorii dziewcząt klas I-II, pierwsze i drugie miejsce zajęły kolejno uczennice naszej szkoły Maria Michałek (kl. II A) oraz Kamila Ślizowska (kl. II C), a w kategorii starszej - klas III-IV - wygrała Aleksandra Celarek (kl. III A).

Natomiast panowie biegali na dystansie 2000 m. Również w tym przypadku połączono dwie kategorie wiekowe klas I-II oraz III-IV. W kategorii klas I-II zwyciężył reprezentant naszej szkoły Antoni Siodłak (kl. I B), a Karol Kumala (kl. II C) zajął trzecie miejsce. W kategorii starszej klas III-IV Damian Kowalik (kl. IV C) zajął drugie miejsce.

Prowadzona był też klasyfikacja generalna szkół. Po podliczeniu punktów z wszystkich biegów, okazało się, że w kategorii generalnej Szkół Rolniczych zajęliśmy I miejsce.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów!

  Dzień Edukacji Narodowej

14 października – jako dzień wolny od zajęć dydaktycznych – ucieszył uczniów i nauczycieli. Powód do świętowania mieli również uczniowie pierwszoklasiści, który właśnie w tym dniu składają uroczyste ślubowanie jako uczniowie najstarszej szkoły rolniczej w Polsce. Klasy pierwsze, pod bacznym okiem wychowawców, przygotowywały też program artystyczny, którego celem była krótka charakterystyka każdej z klas. Klasa 1A pod kierunkiem p. Elżbiety Majcherkiewicz zaprezentowała w formie multimedialnej poszczególnych uczniów.
Klasa 1B z wychowawcą, p. Kamilem Szewczykiem przedstawiła humorystyczną prezentację osobowości tej klasy. Klasa 1C zaprezentowała talenty wokalno – taneczne zainspirowana energią wychowawczyni p. Barbary Ryś, wykonując sparafrazowaną i przetłumaczoną na język ukraiński piosenkę grupy „Enej”. Efekty polsko – ukraińskiej integracji klasy doceniła brawami widownia.
Klasa 1D pod czujnym okiem p. Zofii Boroń również wykonała utwór wokalny oraz przedstawiła się za pomocą prezentacji multimedialnej.
W imieniu wszystkich uczniów życzenia nauczycielom i dyrekcji złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor ZSRCKU, p. Grzegorz Bylica i p. wicedyrektor Barbara Kajda również życzyli nauczycielom satysfakcji z pracy i sukcesów zawodowych.
Wyrazem uznania dla pracy nauczycieli były również wręczone im nagrody: Dyrektora Szkoły i Starosty Powiatu Krakowskiego.
Uroczystość uświetnił niezwykle energetyczny występ, znanej społeczności szkolnej, grupy „Outsider”, którą tworzą uczniowie ZSRCKU: Aleksander Topolski, Klaudia Szostek, Martyna Porąbka, Aurelia Okońska, Małgorzata Więcek i Jakub Smaga. Charyzmatyczny występ przygotowany pod opieką p. Sylwii Gacek został entuzjastycznie przyjęty przez widownię.

Opracowała: Agnieszka Kołodziej


Dzien_Edukacji_Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2016r.
  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Ogłoszenia i informacje bieżąceUczniowie zainteresowani Międzyszkolnym Konkursem Plastycznym "Honey, I'm home - Miodzie, jestem domem", proszeni są o zgłaszanie chęci wzięcia udziału nauczycielowi języka obcego uczącemu w danej klasie. Prace plastyczne przygotowane zgodnie z wytycznymi regulaminu, należy oddać do dnia 3 listopada 2016 r.
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
  Dzisiaj
Sobota
29
Października 2016

Imieniny obchodzą:
Euzebia, Wioletta, Felicjan, Angela, Zenobia, Przemysław
  Zapraszamy
  Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 540
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: evojyciku
  Facebook


  Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Technik Rolnik
Powitanie
Powitanie
Chcecie wiedzieć jak...
Najciekawsze Tematy
Technik Rolnik [7]
Powitanie [0]
Powitanie [0]
Chcecie wiedzieć ... [0]
  Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Barbara Kajda
25/06/2016 15:06
Ancurrr14, można już składać podania do szkół policealnych. Informacje o rekrutacji do szkół dla dorosłych znajdują się w panelu po lewej stronie, w zakładce: Rekrutacja-> Szkoły zaoczne.

Ancurrr14
23/06/2016 08:48
Czy można juz składać podanie do szkoły Policealnej ?

twety19
19/08/2015 21:41
Wonski dziękuje bardzo za pomoc. Na prawdę była potrzebna :-)

Wonski
15/08/2015 12:36
,papierem od lekarza i zdjęciem zanosisz to znowu do starostwa i oni ci wydają PKK czyli profil kandydata na kierowcę.Myślę że pomogłem. Życzę miłych 18 dni wakacji !

Wonski
15/08/2015 12:35
200 zł później idziesz do wydziału komunikacji w starostwie tam pobierasz "Wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenie" ktoś na pewno ci zaznaczy tak co masz wypełnić.Razem z tym wnioskiem,

Wonski
15/08/2015 12:31
twety19, W Google wpisz "prawo jazdy lekarz i nazwa większej miejscowości koło której mieszkasz". Tam znajdziesz lekarza najlepiej prywatnego bo szybciej cię przyjmie za badanie płaci się 20

Barbara Kajda
14/08/2015 21:51
Twety19, podstawowe informacje dotyczące prawa jazdy kategorii T znajdują się tutaj: http://czernichow.edu.pl/
viewpage.php?page_id=1072
, więcej szczegółów: http://www.word.waw.pl/in
dex.php


twety19
11/08/2015 16:29
czy można u zwykłego lekarza rodzinnego / z góry dziękuję za pomoc ^^ pozdrowienia i miłych wakacji :-)

twety19
11/08/2015 16:27
Dzień dobry ;-). Jak należy stworzyć profil kandydata na prawo jazdy kategorii T? Jakie wnioski należy złożyć i gdzie? Jakie dokumenty należy mieć i co z badaniami ? U kogo należy je zrobić? Czy moż

Barbara Kajda
13/07/2015 10:59
Jaaa, Angeelika odpowiedziała prawidłowo na Twoje pytanie.

Archiwum
  Licznik wyświetleń
  Licznik odwiedzin

  Lokalizator
  Odsyłacze
Poczta

epodreczniki.pl

Starostwo Powiatowe
w Krakowie

ITV Gmin i Powiatu
Krakowskiego

MEN

Kuratorium Oświaty
w Krakowie

Centralna Komisja
Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna

Krajowy Ośrodek
Wspierania Edukacji
Zawodowej i Ustawicznej

Portal Funduszy
Europejskich

Serwis Informacyjny
Gminy Czernichów

Starostwa Powiatowego
w Krakowie

Serwis Internetowy
Miasta Krakowa